Интерактивне табле за све основне и средње школе и домове ученика
Покрајинска влада реализовала је акцију „Паметна табла у сваку школуˮ, у оквиру које је обезбедила по једну интерактивну таблу с пројектором за све основне и средње школе и домове ученика у АП Војводини, укупне вредности 70,4 милиона динара, с циљем модернизације и дигитализације у области образовања.
Покрајинска влада, путем ресорног секретаријата, у протеклих неколико месеци који нису били нимало лаки, успела је да обезбеди 704 интерактивне табле за 502 матичне школе и 202 издвојена одељења. Тиме је у образовне установе уведен најмодернији начин преношења знања и подигнут је квалитет образовања, изјавио је председник Покрајинске владе Игор Мировић.
„Држава која не води рачуна о образовању, здравству и култури ризикује целу будућност. Зато ће Покрајинска влада и наредних година наставити са осавремењивањем наставеˮ, навео је Мировић.
Он је изразио уверење да ће интерактивне табле повећати мотивацију и креативност код ученика и допринети њиховом активном учешћу у настави, али и да ће помоћи наставницима и професорима.
Председник Мировић подсетио је на то да се у Војводини реализују бројне инвестиције у области образовања, најављујући да ће сутра у Алибунару, а за неколико недеља и у Белој Цркви, бити отворене спортске дворане у оквиру основних школа.
„У сваком месту у Војводини имамо конректне резултате којима стварамо много боље услове за рад и боравак ученика у школама. Ојачали смо и рестуктурирали наше финансије, те због тога данас можемо да инвестирамо у ову област, јер у образовању лежи наша будућностˮ, поручио је председник Мировић.
Потпредседник Покрајинске владе и покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Михаљ Њилаш рекао је да су нове генерације нераскидиво повезане с технолошким напретком и да воде живот у складу с тим, те да је неминовно да се школовање осавремени и да се унапреди квалитет наставе. Такође, нагласио је да ће интерактивне табле мотивисати ученике и пружити им могућност интегрисања у савремене токове информационих технологија 21. века.
Свечаност поводом завршене акције по први пут се могла се пратити и он-лајн, путем лајв видео-стрима на Јутјуб каналу ресорног секретаријата. Преводиоци секретаријата су све речено преводили симултано на пет језика националних мањина – националних заједница (мађарски, словачки, русински, румунски и хрватски језик). Видео-запис догађаја можете погледати на следећем линку.